Historie

POD HLAVIČKOU TJ SLAVIA IPS

1972

Začátkem sedmdesátých let konečně i v Praze vznikají akvabely. V roce 1972 vzala pod svá křídla akvabely TJ Slavia IPS. Hana Cinková, Helena Postránecká a Kateřina Pogodová (Vostárková) začínají pravidelně trénovat v bazénu YMCA v centru Prahy skupinu děvčat, mezi nimiž byly nejlepší: Světlana Michálková, Jana Křivonožková, Zuzana Josefusová, Andula Rodová, Alena Pomajzlová, Dana Hanková, Vlasta Rohlíčková (Tintěrová), Lenka Barešová (Karbanová) a Majka Roubalíková.

1974

Do roku 1974 bylo plavání zaměřeno spíše na přípravu různých vystoupení. První oficiální závody, již podle platných pravidel, se konaly v Prostějově 24. 11. 1974. Soutěžily závodnice ze tří brněnských oddílů, z Olomouce a z Prahy. Soutěž probíhala pouze v jedné věkové kategorii. Na start bylo přihlášeno 23 závodnic a naše děvčata skončila:

16. Lenka Barešová (Karbanová),
19. Vlasta Rohlíčková (Tintěrová),
21. Ivana Brožková (Jurenková).

Protože děvčata neměla žádné zkušenosti, lze považovat tyto závody spíše za úspěch. Bylo výborné, že jsme se jich vůbec zúčastnili.

1975

Oddílové závody 25. 3. 1975 měly prokázat připravenost závodnic na jarní „Pohár osvobození“ v Prostějově. Soutěžilo se v povinných figurách ve dvou věkových kategoriích.
Celkové pořadí závodnic v ODDÍLOVÝCH ZÁVODECH:

do 15 let nad 15 let
1. Ivana Brožková 1. Lenka Barešová
2. Alena Hullová 2. Vlasta Rohlíčková
3. Jana Košková 3. Dana Hanková
4. Zdena Kletečková 4. Alena Kalndová
5. Hana Nábřežná 5. Helena Křížová
6. Renata Wagnerová 6. Květa Benešová
7. Dagmar Smitková 7. Zuzana Josefusová
8. Šárka Onderková 8. Dana Kufnerová
9. Alena Kindlová 9. Alena Syrováková
  10. Venuše Badová

V Prostějově na POHÁRU OSVOBOZENÍ 17. 5. 1975 jsme získali pro naše barvy první zlatou medaili. Postarala se o ni Ivana Brožková.

ve věkové kategorii: do 15 let: 1.místo Ivana Brožková

V povinných figurách byla sice až na třetím místě, ale svoji dobrou volnou sestavou dosáhla až na metu nejvyšší. Na podzimním přeboru ČSR v Olomouci 22. 11. 1975 svoje první místo obhájila.

1976

Oddílové závody v dubnu 1976 měly určit pořadí závodnic, které se zúčastní jarního přeboru ČSR v Prostějově. Celkové pořadí závodnic v ODDÍLOVÝCH ZÁVODECH:

do 15 let   nad 15 let
1. Dáša Smitková 10. Krejčová 1. Dana Hanková
2. Jana Košková 11. M. Synovcová 2. Alena Kalndová
3. Renata Wagnerová 12. Dušková 3. Lenka Barešová
4. Karolína Uhlířová 13. Divišová 4. Vlasta Rohlíčková
5. Barbora Niederlová 14. Daňková 5. Ivana Brožková
6. Alena Kindlová 15. Matisová 6. Zuzana Josefusová
7. Ivana Hamouzová 16. Slavíčková 7. Dana Kufnerová
8. Volánková 17. Vaňková 8. Helena Křížová
9. Hana Nábřežná 18. Tůmová 9. Venuše Badová
    10. Zdena Kletečková
    11. Květa Benešová
    12. Probstová

Slavnostním přestřižením pásky byl 20. 10. 1976 zahájen provoz na novém bazénu v Edenu. Konečně má i TJ Slavia IPS svůj bazén a akvabely rovněž. Předsedou oddílu synchronizovaného plavání se stal Jan Kulhánek. Dostali jsme na novém bazénu příležitost uspořádat ve dnech 13. – 14. 11. 1976 PŘEBOR ČSR. Přes velké komplikace, které při přípravě nastaly, jsme závody zvládli jako pořadatelé dobře.

Umístění našich závodnic:

do 15 let nad 15 let
4. Barbora Niederlová 6. Dana Hanková
8. Jana Košková 7. Alena Kalendová
12. Ivana Hamouzová 10. Lenka Barešová
14. Renata Wagnerová  

1977

Po odchodu Ivany Brožkové do vyšší věkové kategorie jsme zaznamenali medailové umístění až na:

PŘEBOR ČSR – Brno 4.- 5.6. 1977 PŘEBOR ČSR – Blansko – listopad
do 15 let kategorii žen
3. Barbora Neiderová 2. Dana Hanková

1978

Poprvé dostala naše děvčata příležitost zúčastnit se mezinárodních závodů v NDR v dubnu v roce 1978.
Jely společně se závodnicemi ze Zetoru Brno.

3. místo Dana Hanková V páru
12. místo Alena Syrovátková 4. místě. Lenka s Alenou
20. místo Lenka Barešová  

Koncem sedmdesátých let se náš oddíl značně rozrostl. Květa Benešová (Ptáková) se starala o nábor nových akvabel a závodnice obou věkových kategorií obsazovaly poměrně dobrá umístění na soutěžích.

Hana Cinková se zúčastnila v létě 1978 MS v synchronizovaném plavání v Západním Berlíně. Filmové záběry, které tam pořídila, byly pro nás nedocenitelné. Důkladným rozborem sestav nejlepších světových závodnic se naše synchronizované plavání posunulo velkým skokem vpřed. Konečně jsme na vlastní oči viděli, jak se to ve světě dělá. Hana Cinková a Kateřina Vostárková okamžitě začaly s přípravou nových volných sestav.

Na závodech v BLANSKU 18. – 19. 11. 1978 se naše perná příprava na závody zúročila.

mladší kategorie starší kategorie
1.místo Barbora Niederlová 2. Dana Hanková
6. Helena Dluhá 3. Jana Košková
8. Petra Tichá 4. Alena Syrovátková
9. Dana Pelikánová 11. Markéta Synovcová
družstvo – 1. místo družstvo – 1. místo

1979

Pohár osvobození 19. – 20. 5. 1979 se opět konal v Praze. Měli jsme výhodu domácího prostředí a také jsme ji uplatnili.

mladší kategorie (16 závodnic) ženy (23 závodnic)
1.místo Barbora Niederlová 3. Dana Hanková
2. Dana Pelikánová 4. Jana Košková
3. Helena Dluhá 7. Alena Syrovátková
4. Hana Galašová 13. Markéta Synovcová
7. Petra Tichá 18. Monika Voborníková
8. Markéta Aschenbrennerová 19. Pavlína Filipová
15. Martina Jandová páry: 1. místo Dana Hanková a Jana Košková

Koncem srpna 1979 jsme uspořádali první pouze „akvabelí“ soustředění v Břidličné. Doposud jsme vždy jezdili s plavci do Strakonic, ale konečně jsme si vše zařídili tak, abychom mohli trénovat samostatně. Jelo nás celkem 21. Měli jsme i pánský doprovod. Josef Křikava, zvaný „Pepava“, se stal novým předsedou oddílu akvabel a vedl celou naší výpravu, Karel Vostárek vařil, Hana Cinková, Květa Benešová a Kateřina Vostárková byly trenérky. Závodnice: Hana Galašová, Vlaďka Šmicrová, Helena Dluhá, Barbora Niederlová, Pavlína Filipová, Petra Šmídová, Lenka Barešová, Markéta Aschenbrennerová, Dana Pelikánová, Eva …, Petra Tichá, Ivana Kocinová, Martina …, Hanka …, Jana …

BEZ STŘECHY NAD HLAVOU

Říjen roku 1979 byl pro nás velmi smutný. TJ Slavia IPS zrušila oddíl akvabel. Byla to rána přímo pod pás. Měli jsme slušnou členskou základnu plavkyň a rovněž jsme vozili ze závodů velice pěkné výsledky. Přesto jsme nedokázali náš oddíl synchronizovaného plavání ve Slavii uhájit. Tréninky jsme měli na různých bazénech po Praze a snažili jsme se udržet za každou cenu. Závodnice zvládaly přejezdy na různé bazény, ale kurzy a přípravné družstvo nebylo možno za této situace udržet. Přišli jsme tím o možnost náboru nových děvčat do akvabel. S tímto deficitem jsme se vyrovnávali velice dlouho.

Podzimní závody v Blansku listopad 1979. Opět velký úspěch pro nás.

V párové soutěži získaly 1. místo Barbora Niederlová a Jana Košková i přes to, že tréninkové podmínky byly katastrofální.

1980

Na závodech v Olomouci 26. – 27. 4. 1980 byly opět bezkonkurenčně na 1. místě Barbora a Jana.

Na listopadových závodech roku 1980 v Blansku jsme chtěli všem ukázat, že i když nemáme zastřešení nějakou tělovýchovnou jednotou, jsme stále i pro ostatní oddíly z republiky velice nebezpečné a budeme bojovat o nejlepší umístění. Podařilo se to.

sóla – 1. místo Barbora Niederlová
páry – 1. místo Barbora Niederlová spolu s Janou Koškovou

POD HLAVIČKOU TJ PKO JF

1981

Téměř dva roky trvalo, než se podařilo začlenit pražský oddíl synchronizovaného plavání do TJ Parku kultury a oddechu Julia Fučíka. 15. května 1981 se tak stalo a my jsme konečně zase pomalu získávali skromné podmínky pro trénink. Předsedkyní oddílu byla Hana Cinková, kterou vystřídala Zuzana Josefusová.

Trenérky: Hana Cinková, Kateřina Vostárková, Zuzana Josefusová, Alena Talafúsová, Vlasta Tintěrová, Lenka Karbanová, Květa Ptáková, Helena Křížová

Na závodech v Prostějově 16. – 17. 5. 1981 se na první místa protlačily závodnice z TJ Tesla Brno. Celkově naše závodnice skončily jako druhé, právě hned za Teslou Brno.

Listopadové závody roku 1981 se opět konaly v Prostějově:
sóla  
1. místo Barbora Niederlová 4. Markéta Synovcová
2. Jana Košková 5. Helena Dluhá

Závody se plavaly podle nových kriterií, tedy již ve třech věkových kategoriích. Naše děvčata se v mladších věkových kategoriích nezapsala ve výsledkové listině na předních místech.

Bazén ve „Fučíkárně“ se také dočkal svých prvních závodů v akvabelách. 12. prosince 1981 jsme uspořádali 1. ročník Vánoční ceny v párových sestavách. Kromě všech oddílů z republiky se soutěže zúčastnily ještě závodnice z Lipska. Mnoho závodnic pohořelo na povinných figurách a svými volnými sestavami to nestačily dohonit. Naše děvčata obstála dobře.

1. místo Jana Košková a Barbora Niederlová získaly zlaté medaile
3. Markéta Synovcová s Helenou Dluhou byly bronzové

1982

Od roku 1982 byl předsedou oddílu Vladimír Janko. Stále jsme bojovali o znovuobnovení oddílu v TJ Slavia IPS. Bylo by pro náš sport přínosem, kdyby v Praze byly dva oddíly akvabel. Bohužel se to nepodařilo. Konečně jsme mohli začít i s náborem nových děvčat a uspořádat si pravidelné tréninky. Bazén v PKO JF nám neposkytoval dostatečné množství tréninkových hodin, proto jsme stále ještě jezdili trénovat do Košíř a na Julisku. Na soutěžích se pochopitelně začala projevovat naše téměř dvouletá nesystematická tréninková práce.

Nadšeně jsme přijali pozvání na závody do Lipska, které se konaly 27. – 28. 3. 1982. Přes organizační zmatky děvčata odjela a závodila.

1. Ute Hennig z Lipska zvítězila,
2. Markéta Synovcová
3. Barbora Niederlová

Druhý den závodů se Barbora nemohla soutěže zúčastnit pro nemoc, takže v párech plavala Markéta Synovcová s Helenou Dluhou a skončily rovněž na 2. místě.

Školení trenérů II. třídy se konalo v Olomouci na jaře roku 1982. Z Prahy se ho zúčastnily trenérky Hana Cinková, Kateřina Vostárková, Alena Talafúsová a Vlasta Tintěrová.

Velké mezinárodní závody se konaly konečně i v Československu. Brněnské oddíly uspořádaly 12. – 13. 6. 1982

Pohár osvobození s mezinárodní účastí. Měli jsme velké problémy s přípravou. Barbora Niederlová onemocněla a Jana Košková ukončila sportovní činnost. Za náš oddíl se soutěže zúčastnily v kategorii žen Markéta Synovcová, Helena Dluhá, Ivana Kocinová a Markéta Aschenbrennerová. V dorostenkách Petra Tichá a v žákyních Sandra Pavlásková. Závody dopadly podle očekávání. Zvítězily Rakušanky, hned za nimi Rusky a s velkým bodovým odstupem se umístily naše závodnice. Výsledkovou listinu uzavíraly Němky.

POD HLAVIČKOU TJ SLAVOJ HLOUBĚTÍN

Je to skoro neuvěřitelné, ale v Praze se podařilo založit druhý oddíl akvabel pod hlavičkou TJ Slavoj Hloubětín. 1. října 1982 přestupují trenérky Hana Cinková a Kateřina Vostárková spolu s deseti závodnicemi do nově vzniklého oddílu.

Trenérky: Hana Cinková a Kateřina Vostárková
Závodnice: Barbora Niederlová, Markéta Synovcová, Helena Dluhá, Ivana Kocinová, Markéta Aschenbrennerová, Dana Pelikánová, Vlaďka Šmicrová, Petra Tichá.

Radost netrvala dlouho, na jaře roku 1983 oddíl TJ PKO JF zaniká a oba oddíly se opět sloučily.

První akcí v novém oddíle byl výjezd na závody do NDR 23 – 24. 10. 1982. Nebyl to pouze družební styk Praha – Lipsko, ale start závodnic ČSR na celostátních závodech NDR. V naší výpravě byly dvě trenérky a současně i rozhodčí Hana Cinková a Kateřina Vostárková. Pražské závodnice – Barbora Niederlová, Helena Dluhá a Markéta Synovcová, brněnské závodnice – Iveta Suchánková, Grulichová, Jiřina Skovajsová, Šárka Housková, Martina Pecinová, Yvona Kolesová, sestry Matějovy a Ivana Minaříková.

1. Ute Hennig z Lipska páry:
2. Markéta Synovcová 1. holky z Brna Ivana Minaříková a Yvona Kolsová
3. Šárka Housková 2. Helena Dluhá a Markéta Synovcová
4. Barbora Niederlová  

Na jedny závody odjely společně dva oddíly akvabel z Prahy. Dvoudenní maraton 27. – 28. 11. 1982 se konal v Brně. Za Slavoj jely trenérky Hana Cinková a Kateřina Vostárková, závodnice Barbora Niederlová, Markéta Synovcová, Helena Dluhá, Markéta Aschenbrennerová, Ivana Kocinová, Petra Tichá a Jana Košková. Za PKO JF trenérky Vlasta Tintěrová, Alena Talafúsová, Lenka Karbanová, Zuzana Josefusová a asi 15 závodnic žákyněk.

V kategorii dorostenek: V kategorii žen:
1. místo Petra Tichá 1. Martina Pecinová z Brna
  2. Barbora Niederlová
  3. Markéta Synovcová
V párových sestavách žen: 5. Helena Dluhá
2. Helena Dluhá s Markétou Synovcovou
5. Markéta Aschenbrennerová s Ivanou Kocinovou

Děvčata si odvezla poháry vítězů v kategorii žen i dorostenek za soutěž v družstvech.

1983

23. – 24. 4. 1983 se konaly první závody i na Slovensku. V Bratislavě neměla děvčata takové štěstí jako v Brně.

3. Barbora Niederlová  
4. Helena Dluhá  
8. Markéta Synovcová  

V dorostenkách porazila Šárka Housková naši Petru Tichou, která byla hned za ní na druhém místě.

I. Mistrovství ČSR v synchronizovaném plavání – Praha 28. – 29. 5. 1983 Závody v akvabelách se dočkaly i přízně médií. Krátký sestřih z průběhu soutěže natáčela i televize. Pro naše barvy nebyla tato soutěž v kategorii žen moc úspěšná.

4. Barbora Niederlová páry:
6. Helena Dluhá 2. Barbora Niederlová s Makétou Synovcovou
10. Dana Pelikánová 4. Markéta Aschenbrennerová s Ivanou Kocinovou

V družstvech získaly ženy 2. místo.

V kategorii dorostenek:   1. místo Petra Tichá oplatila porážku z Bratislavy Šárce Houskové.

Během mistrovství Evropy v Římě v srpnu 1983 odešla do emigrace Barbora Niederlová. Na závodech v Brně 26. a 27. 11. 1983 jsme se tedy museli obejít bez ní. Soutěž byla mezinárodní za účasti závodnic z Rakouska, NDR, Švýcarska a SSSR. V tak silné konkurenci se závodnice našeho oddílu do finále nedostaly. V národní soutěži obsadily 2. místo v párech Helena Dluhá a Markéta Synovcová, v sólech byla na 5. místě Markéta Synovcová a na 6. místě Helena Dluhá. V kategorii dorostenek obsadila Petra Tichá 2. místo. V družstvech byla děvčata na 2. místě.

Po roční přestávce jsme uspořádali opět Vánoční cenu 10. 12. 1983, tentokrát již na bazéně v Hloubětíně.

2. Markéta Synovcová a Helena Dluhá
5. Markéta Aschenbrennerová a Ivana Kocinová

1984

Závody v Bratislavě 4. – 6. 5. 1984 a závody v Praze 26. – 27. 5. 1984 pro nás nebyly nijak úspěšné. Naše holky se umístily až uprostřed výsledkové listiny.

Markéta Aschenbrennerová odjela v létě navštívit rodiče, kteří byli pracovně v USA a už se do republiky nevrátila.

Podzimní závody v Brně 26. – 27. 11. 1984 byly opět s mezinárodní účastí. Ani tentokrát se naše závodnice do finále mezinárodní soutěže neprobojovaly. V národní soutěži na stupně vítězů dosáhly pouze Markéta Synovcová a Helena Dluhá, které se umístily v párových sestavách na 2. místě.

Závěrem roku se konala Vánoční cena 8. 12. 1984. Pro nemoc se soutěže zúčastnilo pouze 6 párů. Markéta Synovcová a Helena Dluhá obsadily 2. místo.

1985

V roce 1985 jsme měly v kategorii žen pouze jednu závodnici Markétu Synovocovu. Ta se v tomto roce se svojí závodní dráhou rozloučila.

Situace v našem oddíle začíná být veselejší. Trenérská základna se nám docela rozrostla a měli jsme i ve svých řadách několik mužů. Předsedou oddílu byl Vladimír Janko, který přestupem z PKO JF přijal tuto funkci a zbavil tak trenérky obtížné bafuňářské práce.

Trenérská základna: Hana Cinková, Kateřina Vostárková, Květa Ptáková, Lenka Karbanová, Vlasta Tintěrová, Iva Levitová, Zuzana Lišková, Jana Košková, Marie Kulichová, Zuzana Josefusová, Mirek Velinský, Jiří Lapka, Václav Hájek, Milan Štěpánek, Helena Křížová, Pavlína Filipová, Monika Voborníková.

Mnoho malých talentovaných holčiček vystřídalo dospělé závodnice. Na svých prvních závodech v Olomouci25. 5. 1985 obsadily tato místa:

mladší žákyně: starší žákyně:
10. Marta Hebáková 15. Kateřina Holovská
15. Anna Štturmankinová 16. Martina Hýsková
16. Jitka Hlavatá  
19. Irena Hájková  
22. Pavla Kolesárová  

V kategorii mladších žákyň závodilo 32 závodnic, starších žákyň bylo 24.

Nově vzniklý oddíl akvabel v Karlových Varech uspořádal v otevřeném bazénu závody. Dne 22. 6. 1985 se tedy konal první ročník Karlovarské růže. Novinkou bylo zařazení týmů do soutěže. Za náš oddíl startovaly 2 závodnice. Z celkového počtu 28 závodnice byla:

12. Martina Hýsková 15. Kateřina Holovská

Soustředění Mohlenice 23. – 31. 8. 1985

Trenéři: Václav Hájek, Kateřina Vostárková, Zuzana Josefusová, Maie Kulichová, Markéta Synovcová
Závodnice: Radka Šafářová, Kateřina Holovská, Martina Hýsková, Markéta Dušátková, Kateřina Kopfsteinová, Alice Vrbová, Jana Zlatníková, Gábina Dvořáková, Marta Hebáková, Pavla Kolesárová, Anna Šturmankinová, Klára Kubečková, Adéla Káninská, Petra Keřlíková, Petra Nováková, Zora Novotná, Jitka Staňková, Petra Strakošová, Markéta Šestáková, Lenka Birhanzlová, Michaela Bukáčková, Gábina Hájková, Petra Hrubá, Lucie Kryzerová, Lenka Mikulecká, Veronika Smolařová, Klára Vostárková, Kačka Vostárková

Závodní činnost ukončila Helena Dluhá a vedla svoje závodnice na první závody do Brna 27. 10. 1985 jako trenérka.

kategorie starších žákyň kategorie mladších žákyň
16. Martina Hýsková 12. Marta Hebáková
18. Kateřina Holovská 18. Irena Hájková
  24. Anna Šturmankinová

Koncem roku jsme upořádali Vánoční cenu 7. 12. 1985. Bohužel bez účasti našich závodnic, protože v kategorii žen jsme v této době neměli ani jednu závodnici.

1986

Olomouc 24. 5. 1986  
kategorie starších žákyň kategorie mladších žákyň
10. Martina Hýsková 6. Anna Šturmankinová
11. Kateřina Holovská 12. Marta Hebáková
19. Ludmila Šturmová 17. Petra Keřlíková
  32. Petra Nováková
Bratislava 7. – 8. 6. 1986  
kategorie starších žákyň kategorie mladších žákyň
10. Kateřina Holovská 5. Anna Šturmankinová
11. Martina Hýsková 9. Marta Heb
19. Ludmila Šturmová 18. Gábina Dvořáková

Soustředění Mohelnice 22. – 30. 8. 1986

Trenéři: Vlasta Tintěrová, Marie Kulichová, Václav Hájek, Mirek Velinský, Kateřina Vostárková, Hana Cinková
Závodnice: Michaela Bukáčková, Markéta Dušátková, Gábina Dvořáková, Marta Hebáková, Kateřina Holovská, Vendula Hrdličková, Martina Hýsková, Veronika Jahodová, Adéla Káninská, Lucie Kryzerová, Klára Kubečková, Eva Macurová, Blanka Malá, Lenka Mikulecká, Petra Náglová, Petra Nováková, Zora Novotná, Jana Ptáčková, Veronika Smolagová, Jitka Staňková, Petra Strakošová, Anna Šturmankinová, Lída Štturmová, Monika Vágnerová, Mirka Velinská, Eva Veverková, Kačka Vostárková, Klára Vostárková, Alice Vrbová

Mezinárodní závody Brno 1. – 2. 11. 1986

Tyto závody se konaly bez účasti pražských závodnic. Soutěž se konala v kategorii žen, ve které bohužel Praha nemá žádné závodnice. Hana Cinková a Kateřina Vostárková byly nominovány jako rozhodčí a Helena Křížová do protokolu.

1987

Zimní soustředění 31. 1 – 7. 2. 1987 Police nad Metují
Trenéři: Vlasta Tintěrová, Mirek Velinský, Václav Hájek, Marie Kulichová
Závodnice: Markéta Dušátková, Kateřina Goetzová, Marta Hebáková, Kateřina Holovská, Petra Hrubá, Martina Hýsková, Veronika Jahodová, Adéla Káninská, Alena Kryštofová, Lucie Kryzerová, Marcela Lapková, Pavla Linhartová, Eva Macurová, Pavla Marková, Petra Mikulková, Petra Náglová, Jana Ptáčková, Míša Tintěrová, Monika Vágnerová, Lenka Vašková. Mirka Velinská, Eva Veverková, Alice Vrbová.

Hlavní jarní závod se opět konal v Praze 4. – 5. 4. 1987. Sešel se velký počet závodnic, celkem 60. V kategorii dorostenek předvedly naše závodnice průměrný výkon .

Praha 4. – 5. 4. 1987  
kategorie dorostenky kategorie starších žákyň
15. Martina Hýsková 10. Anna Šturmankinová
18. Kateřina Holovská  

V protokolu zasedly Irena Vodáková, Iva Levitová, Marie Kulichová a Zuzana Lišková. Rozhodčí: Hana Cinková, Kateřina Vostárková, Zuzana Josefusová, Vlasta Tintěrová.
V přestávce předvedly krátké vystoupení holčičky pod vedením Jany Koškové-Štefanové: Monika Vágnerová, Jana Ptáčková, Míša Bukáčková, Kačka Vostárková, Veronika Ředinová, Veronika Smolagová, Adéla Káninská, Petra Náglová.

Tyto závody byly poslední pro Hanu Cinkovou. Koncem dubna 1987 se rozhodla emigrovat do SRN. Byla to citelná ztráta pro náš oddíl a pro akvabely vůbec.

Brno 16. – 17. 5. 1987  
starší žákyně mladší žákyně
16. Anna Štrumankinová 8. Marta Hebáková
32. Jitka Staňková 10. Míša Bukáčková

Soustředění 21. – 30. 8. 1987 Tábor

Trenéři: Václav Hájek, Mirek Velinský, Markéta Synovcová, Kateřina Vostárková
Závodnice: Martina Hýsková, Kateřina Holovská, Lída Štrumová, Anna Štrumankinová, Jitka Staňková, Marta Hebáková, Gábina Dvořáková, Zora Novotná, Petra Nováková, Míša Bukáčková, Adéla Kániská, Veronika Smolagová, Kačka Vostárková, Monika Vágnerová, Petra Náglová, Jana Ptáčková, Eva Veverková, Blanka Malá, Marcela Lapková, Veselá, Kateřina Goetzová, Kristýna Lišková, Levitová, Macurová, Zuzka Šturmankinová

1988

Zimní soustředění 29. 1. – 6. 2. 1988
Trenéři: Mirek Velinský, Vlasta Tintěrová, Marie Kulichová, Václav Hájek
Závodnice: Kateřina Goetzová, Adéla Kodatová, Alena Krištofová, Pavla Linhartová, Pavla Marková, Denisa Myšková, Petra Náglová, Jana Ptáčková, Jitka Sitařová, Filipa Šebová, Tereza Šedivá, Míša Tintěrová, Monika Vágnerová, Mirka Velinská, Eva Veverková, Kačka Vostárková, Šklíba Vostárková

Praha 23. – 24. 4. 1988

Poprvé se soutěže mohly zúčastnit závodnice, které byly držitelkami I. nebo II. VT.

dorostenky starší žákyně
12. Kateřina Holovská 8. Anna Šturmankinová
13. Martina Hýsková  

Brno 28. – 29. 5. 1988

Trenérky: Irena Vodáková a Kateřina Vostárková
Závodnice: Anna Šturmankinová, Šklíba Vosárková, Kačka Vostárková, Míša Bukáčková, Marta Hebáková, Veronika Smolagová, Gábina Dvořáková, Monika Vágnerová, Mirka Velinská

Bohužel se nezachovaly výsledky z těchto závodů, jen z fotografií lze určit, že Anina a Gábina plavaly sólo, Kačka s Monikou a Marta s Míšou plavaly dua. Ostatní závodnice jen povinné figury.

Soustředění Praha 1988

22. – 26. srpna Podolí, 29. – 31. srpna Hloubětín
Trenéři: Kateřina Vostárková, Irena Vodáková, Markéta Synovcová, Jarmila Váchová, Helena Křížová-Kocábková, Marie Kulichová
Závodnice: Kateřina Holovská, Martina Hýsková, Lída Šturmová, Anna Šturmankinová, Gábina Dvořáková, Marta Hebáková, Adéla Káninská, Beronika Smolagová, Monika Vágnerová, Kačka Vostárková, Jana Ptáčková, Šklíba Vostárková, Denisa Myšková, Kristýna Lišková, Filipa Šebová, Zora Novotná, Blanka Malá, Lucie Kryzerová, Eva Veverková, Veronika Ševečková, Klára Šturmová, Marcela Lapková, Mirka Velinská, Andrea Velinská

Vlna emigrace se opět přehnala i přes nás. V létě odjela Helena Dluhá do USA a už tam zůstala.

1989

První mistrovství ČSSR – Brno 12. – 15. 5. 1989. Na závodech se rozdělovaly medaile bez naší účasti. Naše závodnice se na tyto závody nenominovaly.

Karlovarská růže 12. 6. 1989 Soutěž byla vypsána pro ženy a dorostenky společně a navíc i v týmových sestavách. My jsem se rovněž s týmem do soutěže přihlásili. V našem oddíle bylo obtížné sestavit ve vypsané věkové kategorii tým. Do Prahy přesídlila Eva Peslová z Tesly Brno, další členky byly Anna Šturmankinová, Martina Hýsková, Kateřina Holovská, Lída Šturmová a přidala se i Markéta Synovcová. V páru soutěžily ještě Martina Hýsková a Kateřina Holovská. Tým i pár obsadily 5. místo.

Praha 28. – 29. 10. 1989 Starší žákyně: sóla
  Kateřina Vostárková, Mirka Velinská
Kategorie ženy: sólo Starší žákyně: dua
1. místo Eva Peslová 2. Bukáčková a Hebáková
  4. Vostárková a Vágnerová

Brno – listopad 1989

Týden po listopadové revoluci se konaly v Brně mezinárodní závody. Závodnice ze Slavoje Hloubětín se této soutěže nezúčastnily. Kateřina Vostárková byla nominována jako rozhodčí. S velkým napětím jsme všichni sledovali dění kolem nás. Závody se tak dostaly v našem zorném poli až na druhé místo. Zahraniční účastníci nám drželi palce, aby se vše dopadlo dobře a my konečně získali tolik touženou svobodu.

Praha – Vánoční cena 2. 12. 1989

Tento ročník byl vypsán pro věkové kategorie dorostenek a starších žákyň. Po dlouhé době jsme si užili medailového lesku.

Dorostenky  
2. Martina Hýsková a Kateřina Holovská
Starší žákyně  
2. Marta Hebáková a Míša Bukáčková
3. Monika Vágnerová a Kačka Vostárková
na posledním místě Mirka Velinská a Petra Náglová

1990

Od roku 1990 se mění uspořádání soutěží. Pro velký počet závodnic bylo nutné rozdělit závody zvlášť pro ženy a dorostenky, a zvlášť pro st. a ml. žákyně.

Praha 17. – 18. 3. 1990 – mladší a starší žákyně. Soutěže jsme se zúčastnili pouze v kategorii starších žákyň, kde Mirka Velinská a Petra Náglová obsadily 3. místo.

Olomouc 31. 3. – 1. 4. 1990 – dorostenky a ženy Z těchto závodů se nám nedochovaly výsledky. Za naše barvy v soutěži startovaly v kategorii žen Eva Peslová – sólo, Kateřina Holovská a Martina Hýsková – duo, v kategorii dorostenek Anna Šturmankinová, Kačka Vostárková – sólo, Monika Vágnerová s Kačkou Vostárkovou – duo

POD HLAVIČKOU POSEIDON CLUBU

3. května 1990 byl založen Poseidon club Praha. Zakládajícími členy byli Ivan Faitl – předseda, Kateřina Vostárková – místopředsedkyně, Jaroslav Bartoš, Irena Vodáková a Bohumil Káš. Změnou politické situace v naší zemi nám bylo umožněno založit sportovní klub, který se zabýval hlavně děním kolem vody. Do vínku jsme dostali bazén – je třeba tuto informaci upřesnit. Majitelem bazénu je Magistrát hl. m. Prahy a pověřil Poseidon club správou tohoto bazénu.

Strakonice 2. 6. 1990 – mladší a starší žákyně

Do Strakonic jsme se dopravili třemi auty. Řidiči Mirek Velinský, Václav Hájek a Vlasta Tintěrová posbírali trenérky Kateřinu Vostárkovou, Lucku Kryzerovou, Irenu Vodákovou a závodnice Mirku Velinskou, Šklíbu Vostárkovou, Hanu Medkovou, Janu Vidlařovou, Petru Náglovou a Denisu Myškovou.

Mladší žákyně – 27 závodnic Starší žákyně – 27 závodnic
23. Jana Vidlařová 8. Denisa Myšková
25. Hana Medková 20. Šklíba Vostárková
  páry – 5. Velinská a Náglová

Karlovarská růže 23. 6. 1990

Velmi proměnlivé počasí si zahrávalo se závodnicemi v otevřeném bazéně v Karlových Varech. Naše sedmičlenná výprava kromě párů soutěžila i v týmu.

Páry:  
předplavkyně – Kačka Vostárková, Monika Vágnerová
2. Anna Šturmnakinová, Eva Peslová
6. Míša Bukáčková, Marta Hebáková
Týmy:  
3. Poseidon Club – Hýsková, Peslová, Šturmankinová, Bukáčková, Hebáková, Vostárková, Vágnerová

Soustředění Praha Podolí 20. 8. – 1. 9. 1990

Trenérky: Irena Vodáková, Kateřina Vostárková, Lucie Kryzerová, Jarmila Váchová
Závodnice: Denisa Myšková, Pavla Štěpánková, Alena Dušková, Kačka Vostárková, Zora Novottná, Šklíba Vostárková, Julie Medková, Martina Hýsková, Eva Peslová, Monika Vágnerová, Anna Šturmankinová, Petra Náglová, Hana Medková, Jarmila Skořepová, Hana Štěpánková, Veronika Králová, Renata Vágnerová, Anna Matoušková, Klára Jurenková, Míša Kuncová, Iva Gillová, Míša Bukáčková, Marta Hebáková, Mirka Velinská, Andrea Velinská, Petra Drvotová, Lucka Hradcová, Lída Jurenková, Diana Pavlocá, Tereza Reichlová, Pavla Šustová, Natálie Reichlová, Petra Šustová, Kateřina Kopecká

Bratislava 26. – 28. 10. 1990

Doprava na závody byla docela príma. Olda Medek naskládal všechny holky do obytného karavanu, Václav Hájek ten zbytek do svého auta a už jsme se vezli až do Bratislavy. Pohoda byla dobrá, ale výsledky nebyly pro nás moc příznivé. Trenéři: Irena Vodáková, Olga Medková, Kateřina Vostárková

Mladší žákyně:
10. Jana Vidlařová
12. Hana Medková
Starší žákyně:
sólo – 10. Denisa Myšková
duo – 4. Mirka Velinská, Petra Náglová (poslední místo)
Dorostenky:
sólo – 8. Anna Šturmankinová
duo – 4. Marta Hebáková, Míša Bukáčková

1991

Olomouc 23. 2. 1991 – ženy a dorostenky
Trenérka: Kateřina Vostárková
Tým 2. místo – Eva Peslová, Kačka Vostárková Monika Vágnerová, Marta Hebáková, Míša Bukáčková, Anna Šturmankinová, Martina Hýsková
Ostatní výsledky se nedochovaly

Mistrovství Československa – Brno 19. – 21. 4. 1991

Trenéři: Kateřina Vostárková, Olga Medková, Zuzana Josefusová
Závodnice: Eva Peslová, Anna Šturmankinová, Marta Hebáková, Míša Bukáčková, Kateřina Vostárková, Monika Vágnerová, Martina Hýsková

Sólo – Eva Peslová, Anna Šturmankonová (umístění uprostřed výsledkové listiny)
Duo – Marta Hebáková, Míša Bukáčková (nedosáhly na lepší umístění)
Tým – 4. místo

Strakonice 11. 5. 1991 – mladší a starší žákyně

Trenéři: Václav Hájek, Lenka Karbanová, Lucie Kryzerová, Eva Peslová

Starší žákyně: Mladší žákyně:
9. Hana Štěpánková 2. Daniela Šlopková
10. Jana Ptáčková 3. Michaela Kuncová

Soustředění 19. 8. – 31. 8. 1991 Praha Podolí

Trenéři: Kateřina Vostárková, Irena Vodáková, Eva Peslová, Lucie Kryzerová, Olga Medková
Závodnice (celkem 54): Veronika Bartošová, Markéta Blechová, Štěpánka Blechová, Míša Bukáčková, Kateřina Černíková, Lucie Dolažalová, Petra Drvotová, Kateřina Dufková, Hana Dünabierová, Alena Dušková, Iva Gillová, Helena Havlová, Alena Hammerová, Marta Hebáková, Kateřina Holovská, Lucie Htadcová, Martina Hýsková, Lenka Ivánková, Klára Jurenková, Ludmila Jurenková, Martina Karbanová, Adéla Keberlová, Kateřina Kopecká, Veronika Králová, Barbora Křížková, Michaela Kuncová, Anna Matoušková, Lenka Mazancová, Hana Medková, Julie Medková, Kateřina Míková, Denisa Myšková, Petra Náglová, Iveta Novotná, Petra Palečková, Jana Ptáčková, Natálie Reichlová, Tereza Reichlová, Daniela Roobová, Petra Sekaninová, Jarmila Skořepová, Tereza Šittnerová, Dana Šlopková, Kateřina Šnelerová, Hana Štěpánková, Pavla Štěpánková, Anna Šturmankinová, Michaela Tůmová, Monika Vágnerová, Renata Vágnerová, Mirka Velinská, Kateřina Vostárková, Klára Vostárková, Veronika Zajíčková

Vánoční cena Praha 7. 12. 1991

Rozhodčí: Vlasta Tintěrová, Zuzana Josefusová, Jana Štefanová, Lenka Karbanová
Protokol: Květa Ptáková, Helena Kopecká, Milan Štěpánek, Andrea Velinská

Sóla – celkem 15 závodnic Páry – celkem 12 párů
2. Anna Šturmankinová 3. Anna Šturmankinová, Martina Hýsková
3. Martina Hýsková 6. Míša Bukáčková, Marta Hebáková
  8. Monika Vágnerová, Kačka Vostárková
  11. Petra Náglová, Mirka Velinksá

Memoriál M. Heršálkové – Brno 14. – 15. 12. 1991

Trenéři: Kateřina Vostárková, Eva Peslová, Lucie Kryzerová, Václav Hájek, Mirek Velinský, Jiří Lapka

Mladší žákyně (celkem 47 závodnic): Starší žákyně – sólo (33 závodnic):
3. Dana Šlopková 14. Jana Ptáčková
8. Jana Vidlařová 18. Klára Vostárková
27. Kateřina Kopecká 19. Hana Štěpánková
38. Anna Matoušková páry (10 párů):
  8. Hana Štěpánková, Jana Ptáčková

1992

Mezinárodní závody v Polsku – Poznaň 15. – 17. 1. 1992
Trenéři: Kateřina Vostárková, Václav Hájek

Povinné figury – 28 závodnic: sólo:
15. Monika Vágnerová 14. Jana Ptáčková
20. Kateřina Vostárková 18. Klára Vostárková
27. Kateřina Kopecká 19. Hana Štěpánková
38. Anna Matoušková páry (10 párů):
  8. Hana Štěpánková, Jana Ptáčková

Mistrovství Československa – Bratislava 15. – 17. 5. 1992

Poslední mistrovství ČSFR v kategorii žen před rozpadem republiky.
Trenéři: Kateřina Vostárková, Václav Hájek
Závodnice: Kateřina Holovská, Anna Šturmankinová, Eva Peslová, Marta Hebáková, Monika Vágnerová, Míša Bukáčková, Denisa Myšková, Kačka Vostárková

Sólo: Denisa Myšková

Dua: M. Bukáčková – M. Hebáková, M.Vágnerová – K. Vostárková
Ve všech disciplínách se závodnice umístily až v druhé polovině startovního pole.

Strakonice 6. 6. 1992 – starší a mladší žákyně

Trenéři: Eva Peslová, Lucie Kryzerová, Václav Hájek, Milan Štěpánek

Mladší žákyně (33 závodnic): Starší žákyně sólo:
6. Klára Jurenková 12. Jana Vidlařová
7. Ludmila Jurenková 13. Hana Medková
14. Kateřina Černíková duo:
15. Míša Tůmová 2. Dana Šlopková, Michala Kuncová

Mnichov 3. – 6. 7. 1992 – mezinárodní mistrovství Bavorska

Trenérka: Kateřina Vostárková, Milan Štěpánek
Závodnice: Kačka Vostárková, Monika Vágnerová, Míša Bukáčková, Kateřina Holovská, Anna Štrumankinová, Marttina Hýsková, Marta Hebáková, Eva Peslová 2. místo v soutěži týmů

Soustředění – Hloubětín 24. – 30. 8. 1992

Na soustředění jsem pozvali akvabely z Mnichova jako oplátku za náš start na jaře na mistrovství Bavorska.
Trenérky: Kateřina Vostárková, Irena Vodáková, Lucie Kryzerová, Eva Peslová
Závodnice (40): Markéta Blechová, Štěpánka Blechová, Míša Bukáčková, Lucie Doležalová, Petra Drvotová, Hana Dünebierová, Alena Hammerová, Helena Havlocá, Marta Hebáková, Klára Jurenková, Lída Jurenková, Hana Medková, Julie Medková, Iveta Novotná, Martina Karbanová, Petra Karbanová, Adéla Keberlová, Kateřina Kopecká, Míša Krotilová, Míša Kuncová, Anna Matoušková, Denisa Myšková, Petra Náglová, Petra Palečková, Jana Ptáčková, Natálie Reichlová, Tereza Reichlová, Jana Skořepová, Kateřina Součková, Dana Šlopková, Kateřina Šnelerová, Hana Štěpánková, Pavla Štěpánková, Anna Šturmankinová, Míša Tůmová, Monika Vágnerová, Renata Vágnerová, Mirka Velinská, Kačka Vostárková, Šklíba Vostrárková

Praha – Tábor – Karlovy Vary, starší a mladší žákyně 6. 11. 1992

Mladší žákyně: Starší žákyně:
1. místo Kateřina Černíková sólo – 3. Dana Šlopková
2. Iveta Novotná duo – 2. Míša Kuncová, Dana Šlopková

Vánoční cena 5. 12. 1992

Irena Vaňková a Denisa Vránková přestoupily do našeho oddílu z TJ Tábor.

sólo – 3. místo Irena Vaňková
Ostatní závodnice nedosáhly na stupně vítězů

sólo – Denisa Myšková
Páry – K. Vostárková – M. Vágnerová, M. Velinská – P. Náglová

Memoriál M. Heršálkové – Brno 12. 12. 1992

Trenérky: Eva Peslová, Lucie Kryzerová
Závodnice: Kateřina Černíková, Lída Jurenková, Míša Tůmová, Klára Jurenková, Iveta Novotná, Petra Palečková, Míša Kuncová, Jana Vidlařová, Anna Matoušková, Dana Šlopková, Hana Medková, Kačka Kopecká

1993

Polsko – Poznaň 22. – 24. 1. 1993
Trenér a rozhodčí Václav Hájek dostal na starost 4 závodnice.
Závodnice: Anna Šturmankinová, Marta Hebáková, Mirka Velinská, Petra Náglová

Mistrovství ČR, Brno 12. – 14. 2. 1993 – ženy a dorostenky

Trenéři: Kateřina Vostárková, Lucie Kryzerová, Václav Hájek

Dorostenky: Ženy: dua –
sólo – 5. Irena Vaňková 3. M. Hebáková – A. Šturmankinová,
duo – 7. Petra Náglová, Mirka Velinská 4. K. Vostárková – M. Vágnerová

tým ženy a dorostenky – 3. Irena Vaňková, Marta Hebáková, Kačka Vostárková, Monika Vágnerová, Denisa Myšková, Kačka Holovská, Míša Bukáčková, Anna Šturmankinová

Mistrovství ČR, Praha 20. – 21. 3. 1993 – starší a mladší žákyně

Rozhodčí: Kačka Vostárková, Kateřina Holovská, Monika Vágnerová, Denisa Vránková, Jiří Lapka, Zuzana Josefusová
Závodnice: Kačka Černíková, Lída Jurenková, Petra Palečková, Kačka Kopecká, Martina Karbanová, Klára Jurenková
Výsledky se nedochovaly

Brněnský krokodýl 26. 6. 1993

Trenéři: Kateřina Vostárková, Václav Hájek, Eva Peslová

sólo – Irena Vaňková, Petra Náglová

duo – Petra Náglová, Mirka Velinská
Výsledky se nedochovaly

Soustředění – Praha srpen 1993

Trenérky: Kateřina Vostárková, Eva Peslová, Martina Hýsková, Šklíba Vostárková
Závodnice: Jana Vidlařová, Dana Šlopková, Monika Vágnerová, Mirka Velinská, Hana Štěpánková, Míša Kuncová, Anna Matoušková, Renata Vágnerová, Iveta Novotná, Kačka Černíková, Kačka Kopecká, Alena Hammrová, Petra Palečková, Lída Jurenková, Kateřina Součková, Petra Tvrdíková, Monika Gotfrídová, Klára Jurenková, Míša Tůmová, Martina Karbanová, Petra Drvotová, Veronika Vidlařová, Anna Petáková, Petra Karbanová, Iva Štěpánková, Lucie Dočekalová, Helena Fišerová

Memoriál M. Heršálkové Brno 23. – 24. 10 1993

Trenérky: Eva Peslová, Lucie Kyzerová, Kateřina Vostárková
Mladší žákyně: Kačka Kopecká, Štěpánka Blechová, Adéla Kebrlová
Starší žákyně: Anna Matoušková, Jana Vidlařová, Petra Palečková, Míša Kuncová, Dana Šlopková, Kačka Černíková, Iveta Novotná, Míša Tůmová

sólo – 2. Dana Šlopková
duo – 3. Dana Šlopková – Míša Kuncová
tým – 2. místo

Praha – Tábor – Karlovy Vary 12. 11. 1993 Hloubětín

1. místo tým st. žákyně: Kateřina Kopecká, Alena Hammerová, Renata Vágnerová, Iveta Novotná, Kačka Černíková, Míša Kuncová, Jana Vidlařová, Dana Šlopková

Vánoční cena, Praha 11. 12. 1993

sólo – Eva Manoušková (přestoupila z Tesly Brno), Monika Vágnerová, Jana Ptáčková
duo – Anna Šturmankinová – Marta Hebáková

1994

Zimní soustředění Liberec 20. – 26. 2. 1994
Trenérky: Lucie Kryzerová, Eva Peslová
Závodnice: Renata Vágnerová, Iveta Novotná, Alena Hammerová, Anna Matoušková, Míša Kuncová, Kačka Černíková, Kačka Kopecká, Míša Tůmová

Mistrovství ČR Brno 23. – 24. 4. 1994 – ženy a dorostenky

Trenérky: Kateřina Vostárková, Lucie Kryzerová, Marttina Hýsková
Dorostenky: Jana Vidlařová, Míša Kuncová
Ženy: Jana Ptáčková, Monika Vágnerová, Marta Hebáková, Anna Šturmankinová, Denisa Vránková, Kateřina Holovská, Denisa Myšková, Dana Šlopková, náhradnice Hana Štěpánková
Tým obsadil 3. místo

Strakonice jaro 1994

Trenérky: Eva Peslová, Lucie Kryzerová

Starší žákyně:
sólo – Anička Matoušková
duo – Iveta Novotná, Míša Tůmová

Mladší žákyně:
Štěpánka Blechová, Iva Štěpánková, Adéla Kebrdlová, Lucie Dočekalová, Markéta Blechová, Pavla Šustová, Helena Fišerová, Veronika Kremzová

Brněnský krokodýl 26. 6. 1994

Tento ročník už byl vypsán pouze pro soutěž týmů ve všech kategoriích
Trenéři: Kateřina Vostárková, Zuzana Josefusová, Eva Peslová, Lucie Kryzerová, Jana Štefanová, Milan Štěpánek

Ženy – 3. místo – Denisa Vránková, Marta Hebáková, Monika Vágnerová, Denisa Myšková, Jana Ptáčková, Hanka Štěpánková, Dana Šlopková, Kateřina Holovská
Starší žákyně – 3. místo – Alena Hammrová, Iveta Novotná, Míša Tůmová, Renata Vágnerová, Petra Palečková
Mladší žákyně – 3. místo – Veronika Kremzová, Petra Šusttová, Lucie Dočekalová, ???

Soustředění srpen 1994 – Praha Hloubětín

Trenérky: Lucie Kryzerová, Kateřina Vostárková, Martina Hýsková, Šklíba Vostárková, Eva Peslová
Závodnice: Iva Kubešová, Denisa Vránková, Míša Bukáčková, Marta Hebáková, Kačka Vostárková, Monika Vágnerová, Helena Fišerová, Anna Petáková, Markéta Blechová, Klára Součková, Lucie Dočekalová, Pavla Šustová, Petra Kvasničková, Iva Hrušková, Míša Matlasová, Renata Vágnerová, Julie Medková, Kačka Černíková, Alena Hammerová, Denisa Klecmanová, Štěpánka Blechová, Diana Vaníčková, Lenka Velinská, Petra Trudíková, Denisa Dvořáková, Barbora Kaufmanová, Petra Náglová, Jana Ptáčková, Iveta Novotná, Jana Vidlařová, Petra Palečková, Veronika Vidlařová, Míša Tůmová, Iva Štěpánková, Tereza Hrubá, Petra Musilová, Kristýna Hendrichová, Markéta Klimešová, Kateřina Rubriciusová, Kristýna Hrnčířová, Barbora Zemanová, Kačka Součková, Jana Hrušková, Lída Jurenková, Kačka Kopecká, Dana Šlopková, Kačka Holovská, Anna Matoušková, Klára Jurenková

1995

Polsko – Lešno 20. – 21. 1. 1995
Trenéři: Lucie Kryzerová, Václav Hájek
Závodnice: Dana Šlopková – sólo, Marta Hebáková a Monika Vágnerová – duo

Zimní soustředění – Liberec 7. – 12. 2. 1995

Dorostenky pod vedením Evy Peslové a Lucie Kryzerové měly zimní soustředění v Liberci.
Závodnice: Kateřina Černíková, Míša Tůmová, Alena Hammerová, Iveta Novotná, Petra Palečková, Julie Medková, Anna Matoušková, Míša Kuncová, Jana Vidlařová, Dana Šlopková.

Kromě lyžování byl na programu hlavní bod, nácvik nového dorosteneckého týmu Nabbucco

Místrovství republiky Brno duben 1995 – dorostenky a ženy

Byly jsme velice úspěšné. Oba naše týmy získaly medaile.

Dorostenky: Dana Šlopková, Jana Vidlařová, Hana Medková, Julie Medková, Míša Tůmová, Anna Matoušková, Iveta Novotná, Míša Kuncová, Kačka Kopecká, Petra Palečková, Kačka Černíková.

Ženy: Hana Štěpánková, Jana Ptáčková, Denisa Myšková, Denisa Vránková, Míša Bukáčková, Mirka Velinská, Anna Šturmankinová, Marta Hebáková, Kačka Holovská.

Dánsko – Odensse Velikonoce 11. – 15. 4. 1995

Řidiči: Pavel Ploc a Milan Štěpánek
Trenérka a rozhodčí: Kateřina Vostárková

Umístění po povinných figurách:
Tým – Radeckého marš – Marta Hebáková, Monika Vágnerová, Dana Šlopková, Denisa Vránková, Jana Ptáčková, Kačka Holovská, Denisa Myšková, Hanka Štěpánková, Míša Bukáčková. (náhradnice Míša Bukáčková)

Mistrovství republiky Praha 20. – 21. 5. 1995 – mladší a starší žákyně

Starší žákyně páry:
Klára Jurenková – Štěpánka Blechová, Lída Jurenková – Adéla Káninská

Mladší žákyně týmy – 3. místo
Iva Štěpánková, Veronika Kremzová, Petra Musilová, Helena Fišerová, Pavla Šustová, Veronika Kremzová, Kačka Součková, Lucie Dočekalová

Düsseldorf 24. – 28. 5. 1995 – juniorky

Trenérka: Eva Peslová, Rozhodčí: Kateřina Vostárková
Na mezinárodní závody v Düsseldorfu byla nominována na základě výsledků na M-ČR naše Dana Šlopková. Povinné figury zvládla dobře, svoji volnou sestavou ale své dobré umístění neudržela.

Letní soustředění 1995 – Příbram, pokračování v Praze

Trenérky: Eva Peslová, Lucie Kryzerová, Vlasta Tintěrová, Klára Vostárková, Kateřina Vostárková
Závodnice: Dáda Tintěrová, Pavla Šustová, Petra Musilová, Veronika Knězová, Lucie Dočeklaová, Veronika Kremzová, Gábina Kupsová, Petra Náglová, Marta Hebáková, Kačka Kopecká, Jana Vidlařová, Iveta Novotná,, Anna Matoušková, Monika Vágnerová, Kačka Černíková, Krystýna Hendrychová, Julie Medková, Denisa Myšková, Kačka Holovská, Dana Šlopková, Alena Hammerová, Anna Šturmankinová, Renata Vágnerová, Petra Náglová, Petra Palečková

Vánoční cena Prahy 9. 12. 1995 ženy a dorostenky

Dorostenky (Nabbucco): Kačka Černíková, Petra Palečková, Iveta Novotná, Kačka Kopecká, Anna Matoušková, Míša Tůmová, Julie Medková, Alena Hammerová
Ženy (Chorus Line): Irena Vaňková, Hana Štěpánková, Anna Šturmankinová, Kačka Vostárková, Míša Bukáčková, Monika Vágnerová, Marta Hebáková

1996

Polsko – Lešno 25. – 28. 1. 1996
Trenérky a rozhodčí: Eva Peslová, Lucie Kryzerová, Kateřina Vostárková
Závodnice: Míša Bukáčková, Dana Šlopková, Hana Medková, Hana Štěpánková, Irena Vaňková, Kačka Vostárková, Monika Vágnerová. Do Polska jsme se moc těšili. Věděli jsme, že se závody konají na překrásném bazénu a ubytování je báječné. Pro nemoc jsme neodjeli kompletní. Holek jelo pouze 7 a neplavaly vše, co měly natrénováno. Musely se obejít bez dua. Cesta vlakem tam i zpět byla snesitelná.

Výsledky PF (celkem 73 závodnic) 45. Monika Vágnerová
33. Irena Vaňková 53. Míša Bukáčková
39. Dana Šlopková 60. Hana Štěpánková
40. Kačka Vostárková 63. Hana Medková

Tým se umístil na 5. místě.

Svoji volnou sestavou jsme porazili tým reprezentace Polska, i když nás plavalo jen 7.

Velikonoce 5. – 8. 4. 1996, Mnichov – Soutěž čtyř měst

Trenérky: Kateřina Vostárková, Lucie Kryzerová (Eva Peslová místo do Mnichova putovala do nemocnice)
Závodnice: Marta Hebáková, Míša Bukáčková, Kačka Vostárková, Mirka Velinská, Kačka Holovská, Iveta Novotná, Monika Vágnerová, Dana Šlopková, Jana Vidlařová, Anna Matoušková.

Poprvé jsme se zúčastnili soutěže mezi městy Mnichov, Zwolle, Rushmoor, a Praha. Ubytování bylo zajištěno v rodinách mnichovských akvabel a soutěž se konala na krásném školním bazéně. Úspěch sklidil náš tým (Chorus Line), který byl nejlepší.

Dorostenky: sólo – Anna Matoušková, duo – Jana Vidlařová a Iveta Novotná
Ženy: sólo – Kačka Vostárková, duo – Dana Šlopková a Marta Hebáková

Švédsko – Ludvika 30. 5. – 3. 6. 1996

Trenérka: Kateřina Vostárková
Rozhodčí: Eva Peslová

Závodnice:
4. místo Lucie Svrčinová – sólo
2. místo Marta Hebáková a Dana Šlopková – duo
Zúčastněné státy: Kanada, Rusko, Řecko, ČR a Švédsko.

Düsseldorf 31. 5. – 2. 6. 1996

Na březnovém mistrovství ČR se na mezinárodní závody do Německa kvalifikovaly v páru Kačka Kopecká a Kačka Černíková, sólo a tým holky z Olomouce. Naše holky obsadily 6. místo
Rozhodčí: Eva Peslová
Trenérka: Lucie Kryzerová

Brněnský krokodýl 15. – 16. 6. 1996

Trenérky: Lucie Kryzerová, Ivana Jurenková, Vlasta Tintěrová, Dana Součková, Eva Peslová, Klára Vostárková, Soňa Handlová

Dorostenky (2. místo): Kačka Černíková, Jana Vidlařová, Julie Medková, Kačka Kopecká, Iveta Novotná, Míša Kuncová, Míša Tůmová, Anna Matoušková
Starší žákyně: ???
Mladší žákyně: ???

Letní soustředění – Pardubice 1996

Trenérky: Markéta Klocová, Kateřina Vostárková, Vlasta Tintěrová, Eva Peslová, Lucie Kryzerová.
Závodnice: Kačka Vostárková, Monika Vágnerová, Mirka Velinská, Hana Štěpánková, Hana Medková, Lída Jurenková, Míša Tůmová, Kačka Černíková, Kačka Kopecká, Iveta Novotná, Petra Palečková, Jana Vidlařová, Dana Šlopková, Míša Kuncová, Anna Matoušková, Helena Fišerová, Klára Jurenková, Lucie Dočekalová, Pavla Šustová, Anna Petáková, Vrátná, Křížková, Barbora Kaufmannová, Gábina Kupsová, Veronika Kremzová, Dáda Tintěrová, Kačka Součková, Králíková, Kristýna Hrnčířová.

Bratislava 15. – 17. 11. 1996

Trenérka: Lucie Kryzerová
Rozhodčí: Klára Vostárková, Eva Peslová

Povinné figury: 49. Kačka Černíková
22. Dana Šlopková 53. Anna Matoušková
33. Kačka Kopecká 54. Jana Vidlařová
34. Míša Tůmová 61. Klára Jurenková
42. Petra Palečková 62. Iveta Novotná
  67. Lída Jurenková

Duo: Kačka Černíková a Petra Palečková

Tým – 4. místo (poprvé jsme plavaly „Vodní svět“)

Perníkoví srdce říjen 1996

2. místo Lenka Nykodýmová – roč. 1987
2. místo Anna Schmidtmajerová roč. 1985

Slovensko – Tatry 29. 11. – 1. 12. 1996

Rozhodčí: Kateřina Vostárková a Klára Vostárková
Závodnice: Dana Šlopková, Marta Hebáková, Míša Bukáčková, Kačka Vostárková, Kačka Holovská, Monika Vágnerová, Mirka Velinská, Hana Medková, Hana Štěpánková

Tým 4. místo

Duo: Dana Šlopková – Marta Hebáková,
Kačka Vostárková – Monika Vágnerová – Míša Bukáčková

1997

Mistrovství ČR – Brno březen 1997

Starší žákyně – 3. místo
Kristýna Hendrychová, Lucie Dočekalová, Pavla Šustová, Helena Fišerová, Markéta Blechová, Iva Štěpánková, Kačka Součková, Gábina Kupsová
Mladší žákyně – 2. místo
Denisa Kocmanová, Míša Matlasová, Dáda Tintěrová, Bára Kaufmanová, Anna Petáková, Kristýna Hrnčířová, Jana Králíková, Iva Kocmanová
Dorostenky – 2. místo
Anna Matoušková, Klára Jurenková, Kačka Kopecká, Julie Medková, Iveta Novotná, Alena Hammerová, Petra Palečková, Míša Tůmová
sólo – Iveta Novotná, Klára Jurenková, Julie Medková

Velikonoce – Four Cities 28. – 31. 3. 1997 Praha

Letos jsme hostili závodnice soutěže čtyř měst my. Měli jsme za úkol ubytovat v rodinách 45 osob, starat se po celé Velikonoce o ně a dobře obstát v samotné soutěži.
Tým: Jana Vidlařová, Dana Šlopková, Míša Tůmová, Anna Matoušková, Kačka Kopecká, Petra Palečková, Kačka Černíková, Iveta Novotná.
Ženy: duo – Dana Šlopková a Marta Hebáková, sólo – Iveta Novotná
Dorostenky: duo – Kačka Černíková a Petra Palečková, Julie Medková

Bratislavský delfínik 27. 4. 1997

Mladší žákyně: tým 7. místo (trenéři Milan Štěpánek, Soňa Handlová)

Povinné figury (69. závodnic):  
38. Bára Kaufmanová 57. Anna Petáková
41. Kristýna Hrnčířová 63. Kocmanová
49. Míša Matlasová 64. Jana Hrušková
52. Jana Králíková 69. Hrubá

Delfínik 1 – trenéři: Helena Kocábková, Eva Peslová, Lenka Krčilová

Povinné figury (61. závodnic):  
2. Lucie Mužíková 25. Jitka Kocábková
3. Iveta Stránská 30. Lucie Zoulová
5. Veronika Lišková 35. Kristýna Zemanová
8. Lenka Nykodýmová 38. Kateřina Bubnová
16. Alena Ryšavá 39. Jolana Kabylová
18. Lucie Novotná 48. Monika Skočková

Delfínik 2 – trenéři: Lucie Kryzerová, Jana Vidlařová, Petra Süsslandová, Gábina Hilbertová

Povinné figury (43. závodnic):  
4. Anna Schmidtmajerová 22. Bára Skopcová
7. Lucie Hájková 23. Lucie Kubíková
12. Veronika Vidlařová 24. Kira Harvánková
14. Veronika Srchová 31. Adéla Kalmünzerová

Polsko, Lešno 21. – 23. 5. 1997 – dorostenky

Zúčastněné státy: Ukrajina, Bělorusko, Slovensko, Polsko, Kanada, Rusko, ČR: Tesla, Kometa, Olomouc, Praha
Rozhodčí a trenérky: Lucie Kryzerová a Lenka Krčilová

Povinné figury (129. závodnic): 44. Kačka Černíková
32. Míša Tůmová 70. Petra Palečková
36. Iveta Novotná 77. Klára Jurenková
38. Kačka Kopecká 79. Lída Jurenková
sólo – Klára Jurenková, Iveta Novotná
– Kačka Černíková, Petra Palečková, Kačka Kopecká
tým obsadil 6. místo z 12 týmů (plavalo nás pouze 7)

Brněnský krokodýl 3. 5. 1997

Starší žákyně – 3. místo:
Gábina Kupsová, Lucie Dočekalová, Kačka Součková, Iva Štěpánková, Pavla Šustová, Kristýna Hendrychová, Helena Fišerová, Markéta Blechová
Dorostenky – 3. místo:
Míša Tůmová, Lída Jurenková, Iveta Novotná, Jana Vidlařová, Petra Palečková, Kačka Kopecká, Kačka Černíková

Sýrie 30. 7. – 21. 8. 1997

Dostali jsme nabídku strávit téměř měsíc v Sýrii, trénovat tam a každý večer předvést půlhodinové vystoupení. Taková šance se neodmítá, a tak jsme vyrazili. Byl to nádherný měsíc. Náš hostitel se o nás staral velice dobře. Podnikli jsme několik výletů do blízkých i vzdálených končin, každý den měli možnost trénovat ve venkovním bazéně a ani večer jsme si při vystoupeních neudělali ostudu.
Trenérky: Kateřina Vostárková, Lucie Kryzerová
Závodnice: Kačka Vostárková, Monika Vágnerová, Míša Bukáčková, Marta Hebáková, Jana Vidlařová, Dana Šlopková, Petra Palečková, Iveta Novotná, Kačka Černíková, Kačka Kopecká.

Letní soustředění Pardubice – srpen 1997

Trenéři: Vlasta Tintěrová, Dana Součková, Martina Hálová, Lenka Krčilová, Lucie Kryzerová, Eva Peslová, Markéta Klocová.
Závodnice: Iva Štěpánková, Kačka Součková, Gábina Kupsová, Pavla Šustová, Anna Petáková, Barbora Vrátná, Dáda Tintěrová, Kristýna Hrnčířová, Lucie Dočekalová, Kristýna Hendrichová, Klára Jurenková, Helena Fišerová, Bára Kaufmanová, Jana Králíková, Petra Hrubá, Veronika Švihelová, Alena Hammerová, Anna Matoušková, Markéta Vorlová, Lída Jurenková, Jitka Kocábková, Kira Harvánková, Lenka Nykodýmová, Lucie Novotná, Alena Ryšavá, Lenka Princová, Veronika Lišková, Adéla Bímová, Hana Slezáková, Barbora Skopcová, Lucie Mužíková, Lucie Hájková, Veronika Srchová, Veronika Vidlařová, Lucie Kubíková, Anna Schmidtmajerová, Petra Palečková, Dana Šlopková, Kačka Černíková, Iveta Novotná.

Slovakia synchro listopad 1997

Zúčastněné státy: USA, Egypt, Ukrajina, Maďarsko, Rakousko, Polsko, Německo, Chorvatsko, Belgie, Slovensko, ČR: Tesla, Kometa, Praha
Trenéři a rozhodčí: Klára Vostárková, Lucka Kryzerová

sólo – 12. místo Iveta Novotná
duo – 10. místo Kačka Černíková, Kačka Kopecká, Petra Palečková

Vánoční cena Prahy 6. 12. 1997

Ženy duo 4. místo – Dana Šlopková, Marta Hebáková
Dorostenky duo 3. místo – Kačka Černíková, Petra Palečková

1998

Czech Open – Praha 3. 4. 1998
Zúčastněné státy: Slovensko, Egypt, Ukrajina, Rakousko, ČR
Závody byly vyhlášené jako nominační nejen pro reprezentantky, ale i pro ostatní závodnice, které měly startovat na A CUPu jako předplavkyně. Nám se soutěž vůbec nezdařila. Ve všech disciplínách jsme skončily až na 4. místě

Tým: Iveta Novotná, Monika Vágnerová, Kačka Vostárková, Míša Bukáčková, Petra Palečková, Míšta Tůmová, Mirka Velinská, Dana Šlopková, Marta Hebáková
Dua: Kačka Černíková a Kačka Kopecká, Marta Hebáková a Dana Šlopková

Velikonoce – Holandsko Zwolle – Four Cities 10. – 13. 4. 1998

Řidiči: Václav Hájek a Pavel Kolesár
Trenérky a rozhodčí: Kateřina Vostárková a Lucie Kryzerová
Závodnice: Dana Šlopková, Marta Hebáková, Petra Palečková, Kačka Kopecká, Kačka Černíková, Monika Vágnerová, Míša Bukáčková, Iveta Novotná, Míša Tůmová, Kačka Vostárková

Brněnský krokodýl 13. 6. 1998

Oproti mistrovství republiky se nám dařilo lépe. Ženy a mladší žákyně s týmem vybojovaly stříbrné medaile, starší žákyně skončily na 4. místě.

Ženy: 2. místo: Iveta Novotná, Kačka Vostárková, Dana Šlopková, Marta Hebáková, Kačka Černíková, Monika Vágnerová, Míša Tůmová, Míša Bukáčková.
Mladší žákyně: 2. místo: Lucka Háková, Bára Kaufmanová, Lucie Kubíková, Kira Harvánková, Lenka Nykodýmová, Lucie Novotná, Lucie Mužíková, Jana Králíková
Starší žákyně: 4. místo: Kristýna Hrnčířová, Gábina Kupsová, Iva Štěpánková, Bára Skopcová, Anna Schmidtmajerová, Iva Hrušková, Kačka Součková, Míša Matlasová, Dáda Tintěrová.

A CUP Praha 23. – 26. 7. 1998

Trenérky: Kateřina Vostárková, Lucie Kryzerová
Pražské závodnice plavaly jako předplavkyně na této mezinárodní soutěži.

Technický tým: Míša Bukáčková, Marta Hebáková, Iveta Novotná, Míša Tůmová, Monika Vágnerová, Dana Šlopková, Kačka Kopecká, Kačka Černíková, Kačka Vostárková, Mirka Velinská
Duo: Marta Hebáková – Dana Šlopková

1999

Polsko, Lešno 25. – 27. 2. 1999
Zúčastněné státy: Rakousko, Slovensko, Polské oddíly, ČR: Tesla, Olomouc, Praha
Jedním autem, které řídil pan Černík se vydaly závodnice na tradiční závod do Polska.
Trenérka: Lucie Kryzerová
Povinné figury (89 závodnic):

3. Kačka Černíková,
6. Klára Jurenková
sólo: 7. místo Klára Jurenková
duo: 2. místo Kačka Černíková a Klára Jurenková

Zimní soustředění – Kořenov 28. 1. – 1. 2. 1999

Trenéři: Dana Součková, Kačka Vostárková, Lucie Kryzerová
Závodnice: Dana Šlopková, Monika Vágnerová, Iveta Novotná, Kačka Černíková, Klára Jurenková, Míša Tůmová, Lucie Dočekalová, Pavla Šustová, Iva Štěpánková, Kačka Součková, Anna Schmidtmajerová, Lucka Hájková, Míša Matlasová, Gábina Kupsová, Klára Součková, Míša Tintěrová.

II. ročník Memoriálu Hany Cinkové – Praha 13. 3. 1999

Starší žákyně: povinné figury (43. závodnic):

1. místo Gábina Kupsová 23. Lucie Hájková
4. Kačka Součková 26. Bára Kaufmanová
17. Míša Matlasová 28. Iva Hrušková
18. Iva Štěpánková 35. Veronika Vidlařová
22. Anna Schmidtmajerová 37. Lucie Kubíková
  42. Ljuba Tomaševa

Tým starších žákyň nemohl startovat, protože měl vyplavanou I. VT.

Sólo: 1. místo Gábina Kupsová
Duo: 1. místo Kačka Součková a Iva Štěpánková,
3. místo Míša Matlasová a Anna Schmidtmajerová

Mladší žákyně: povinné figury (63. závodnic):

3. Lucie Mužíková 26. Jolana Kabylová
7. Bára Skopcová 28. Petra Štefanová
9. Markéta Králová 35. Alena Ryšavá
10. Lenka Nykodýmová 36. Monika Skočková
15. Adéla Kalmünzerová 43. Lucie Zoulová
18. Veronika Lišková 45. Martina Motyková
25. Adéla Bímová 48. Aneta Horáková
Týmy 3. místo  

Delfínik – Bratislava 17. – 18. 4. 1999

Delfínik 1 – celkem 70 závodnic

23. Lenka Borovanová 39. Kačka Kudějová
30. Kristýna Horáková 48. Barbora Jedličková
  57. Anna Roubíčková

Delfínik 2 – celkem 46 závodnic

3. Lucie Mrhálková 9. Lenka Ptáková
7. Valerie Mlynářová 16. Klára Lochmanová
  30. Nikola Hanyšová

Mladší žákyně – celkem 104 závodnic na PF

37. Markéta Králová 49. Monika Skočková
38. Lenka Nykodýmová 64. Jolana Kabylová
42. Barbora Skopcová 72. Adéla Bímová
43. Adéla Kalmünzerová 83. Jitka Kocábková
48. Lucie Novotná 96. Kristýna Horáková

Týmy: 6. místo Poseidon Club (celkem 12 týmů)

Starší žákyně – celkem 112 závodnic na PF

42. Anna Schmidtmajerová 66. Dáda Tintěrová
51. Iva Štěpánková 73. Lucie Hájková
52. Míša Matlasová 93. Lucie Mužíková
61. Iva Hrušková  

Týmy: 8. místo Poseidon Club (celkem 13 týmů)

Velikonoce – Four Cities – Anglie Rushmoor 1. – 6. 4. 1999

Trenérky a rozhodčí: Dana Součková, Eva Peslová, Lucie Kryzerová
Řidiči: Pavel Kolesár, Prokop

povinné figury:
3. Kateřina Černíková 15. Michaela Tůmová
5. Kateřina Kopecká 17. Petra Palečková
7. Dana Šlopková 19. Jana Vidlařová
8. Klára Jurenková 24. Pavla Šustová
13. Iveta Novotná 26. Lucie Dočekalová

Juniorky:

sólo: 1. místo Klára Jurenková
duo: 1. místo Černíková, Kopecká
5. místo Dočekalová, Šustová

Seniorky:

sólo: 2. Dana Šlopková
duo: 3. Novotná, Palečková
Tým: 3. místo

Vyhráli jsme The Jackson Trophy za nejlepší povinné figury

Mistrovství ČR – Olomouc 24. 4. 1999 – juniorky a mladší žákyně

Juniorky – celkem 43 závodnic:
2. Kateřina Černíková sólo – celkem 14 závodnic
4. Kateřina Kopecká 5. Klára Jurenková
8. Klára Jurenková duo – celkem 11 párů
21. Lucie Dočekalová 2. Černíková, Kopecká
24. Pavla Šustová 8. Šustová, Dočeklaová
Mladší žákyně: – celkem 59 závodnic 29. Adéla Kalmünzerová
4. Lucie Mužíková 33. Veronika Lišková
6. Lucie Novotná 37. Barbora Skopcová
15. Markéta Králová 38. Jolana Kabylová
18. Lenka Nykodýmová 40. Adéla Bímová
26. Štefanová 42. Alena Ryšavá

Týmy – 2. místo Poseidon Club (celkem 6 týmů)

Mistrovství ČR – Brno 1. 5. 1999 – seniorky a starší žákyně

Seniorky – Kateřina Černíková, Jana Vidlařová, Iveta Novotná, Michaela Tůmová, Pavla Šustová, Petra Palečková, Kateřina Kopecká, Klára Jurenková, Marta Hebáková, Dana Šlopková

Dua: Týmy:
5. Šlopková, Hebáková 1. Tesla
7. Kopecká, Černíková 2. Kometa
  3. Poseidon Club
Starší žákyně: – celkem 53 závodnic
14. Kateřina Součková  
22. Gábina Kupsová 40. Iva Štěpánková
26. Míša Matlasová 41. Lucie Hájková
27. Anna Schmidtmajerová 42. Barbora Kaufmanová
37. Kristýna Hrnčířová 44. Veronika Vidlařová
38. Dáda Tintěrová 45. Jana Hrušková
sólo – celkem 15 závodnic dua – celkem 12 párů
12. Gábina Kupsová 5. Schmidtmajerová, Matlasová
  8. Součková, Štěpánková
Týmy – 5. místo Poseidon Club

Perníkové srdce – Pardubice 5. 6. 1999

ročníky 1991 + 1992 – celkem 14 závodnic
8. Roubíčková

ročník 1990 – celkem 23 závodnic
1. místo Lucie Applová 9. Kristýna Horáková
2. Lenka Ptáková 10. Bára Jedličková
5. Kačka Kudějová 12. Bára Toulcová
6. Lenka Borovanová 15. Klára Opatrná
7. Šárka Zápotocká 23. Denisa Tomanová
ročník 1989 – celkem 27 závodnic
1. místo Nikola Hanyšová 5. Kateřina Bubnová
3. Valerie Mlynářová  
ročník 1998 – celkem 21 závodnic
4. Klára Lochmanová 11. Vladislava Pukáčová
5. Monika Nováčková  

ročníky 1986 + 1987 – celkem 16 závodnic
4. Petra Mňáková

Brněnský krokodýl 12. 6. 1999

Mladší žákyně: – celkem 39 závodnic
7. Markéta Králová 24. Alena Ryšavá
12. Lenka Nykodýmová 29. Adéla Kalmünzerová
18. Adéla Bímová 30. Jitka Kocábková
19. Bára Skopcová 33. Lucie Zoulová
20. Jolana Kabylová  

Týmy (celkem 5 týmů) – 3.místo Poseidon Club

Starší žákyně: – celkem 58 závodnic
11. Gábina Kupsová 38. Anna Schmidtmajerová
21. Iva Štěpánková 40. Dáda Tintěrová
28. Kateřina Součková 41. Veronika Vidlařová
29. Kristýna Hrnčířová 42. Bára Kaufmanová
34.Iva Hrušková 50. Lucie Kubíková

Týmy (celkem 6 týmů) – 5.místo Poseidon Club

Seniorky – celkem 5 týmů

1. reprezentační tým, zde startovala i Dana Šlopková
4. Poseidon Club

Mistrovství Evropy – Turecko 22. – 25. 7. 1999

Dana Šlopková odjíždí s reprezentačním týmem do ME do Turecka. Je to poprvé, co se mezi reprezentantky dostaly i závodnice z jiných oddílů než z Tesly Brno. Tým se umístil celkově na 9. místě.

Hanácký pohár – Prostějov 16. 10. 1999

Mladší žákyně: povinné figury (90. závodnic)
3. Lucie Mužíková 36. Lucie Zoulová 65. Kateřina Bubnová
13. Markéta Králová 48. Alena Ryšavá 67. Aneta Horáková
14. Lucie Novotná 50. Jolana Kabylová 68. Bohdana Svojanovská
19. Lenka Nykodýmová 51. Lenka Ptáková 70. Valerie Mlynářová
22. Veronika Lišková 52. Jana Applová 75. Lucie Mrhálková
30. Adéla Kalmünzerová 61. Jitka Kocábková 82. Monika Nováčková
34. Adéla Bímová 62. Petra Štefanová  

Týmy (celkem 7 týmů) – 3. místo Poseidon Club

Starší žákyně: povinné figury (56. závodnic)
7. Gábina Kupsová 23. Kristýna Hrnčířová 43. Lucie Kubíková
12. Míša Matlasová 28. Veronika Vidlařová 44. Barbora Kaufmanová
16. Kateřina Součková 33. Lucie Hájková 45. Anna Schnidtmajerová
20. Iva Štěpánková 38. Dáda Tintěrová 50. Ljuba Tomaševa

Týmy (celkem 5 týmů) – 3. místo Poseidon Club

Vánoční cena Prahy 4. 12. 1999

Juniorky – celkem 35 závodnic
2. Kateřina Černíková 14. Lucka Dočekalová 30. Míša Matlasová
7. Kateřina Kopecká 26. Kateřina Součková 33. Dáda Tintěrová
12. Pavla Šustová 28. Kristýna Hrnčířová 34. Iva Štěpánková
14. Lucka Dočekalová 29. Anna Schmidtmajerová 35. Ljuba Tomaševa

V našem oddíle začaly trénovat i 2 závodnice z Pardubic

20. Iva Rozinková duo – celkem 10 párů
21. Iva Kábrtová 1.místo Černíková, Kopecká
  7. Šustová, Dočekalová
sólo – celkem 5 závodnic 8. Součková, Schmidtmajerová
3. Gábina Kupsová 9. Rozinková, Kábrtová

Týmy (celkem 4 týmy): 2. místo Poseidon Club

POD HLAVIČKOU SK NEPTUN PRAHA

2000

V září roku 1999 proběhla registrace nově vzniklého Sportovního klubu Neptun. 15. prosince 1999 se sešli zástupci všech sportovních oddílů bývalého Poseidon clubu, aby zvolili výkonný výbor. Předsedou klubu se stal Milan Musílek.

2. března 2000 je svolána mimořádná valná hromada, na které podal rezignaci na svoji funkci předseda Milan Musílek a novou předsedkyní klubu se stává Kateřina Vostárková.

Začátkem března oznámil provozovatel bazénu Montservis Praha, a.s., že z důvodu rekonstrukce bazénu bude celý objekt „Plaveckého a sportovního areálu Hloubětín“ uzavřen. Tato zpráva vyvolala přímo zděšení u všech, kteří bazén využívali k pravidelné činnosti. Plavecká škola i oddíl synchronizovaného plavání by neměly kde do konce školního roku plavat. 18. 3. 2000 se měl konat III. ročník memoriálu Hany Cinkové. Měli jsme obavu, že při uzavření bazénu se soutěž nebude moci uskutečnit. Kateřina Vostárková a Vlasta Tintěrová se obrátily na magistrát hl. m. Prahy, aby pomohl celou situaci vyřešit. Ke spokojenosti všech stran se to podařilo. Bylo dohodnuto, že až po skončení školního roku, tedy v letních měsících, proběhne v hloubětínském bazéně rozsáhlá rekonstrukce tak, aby se zahájením nového školního roku mohla pokračovat sportovní činnost akvabel.

Další nemilá zpráva přišla v polovině června 2000. Provozovatel bazénu nepotvrdil oddílu synchronizovaného plavání smlouvu o pronájmu bazénu na nadcházející sezónu v plném rozsahu. Z požadovaných 21 hodin týdně se náš požadavek smrskl na pouhých 9 hodin týdně. To prakticky znamenalo utlumení činnosti jediného oddílu akvabel v Praze a počátek jeho zániku. Vedení klubu opět vyvolalo jednání na magistrátu hl. m. Prahy, aby se stal arbitrem celého sporu. Ani rodiče závodnic nezůstali lhostejnými. Četnými dotazy, přímo na magistrát, požadovali vysvětlení, proč jejich děti nebudou moci, tak jako dříve, sportovat. Po spletitých jednáních, které vlastně vznikly nedorozuměním, jsme dospěli k dohodě a naše činnost mohla pokračovat.

Vždy v létě probíhá v Plaveckém a sportovním areálu Hloubětín rozsáhlá rekonstrukce celého areálu. Byl již opraven plavecký bazén, jeho technologie, sprchy, šatny, střecha a podhledy, opláštění bazénu i tělocvičny a také můžeme využívat saunu a parní kabinky ve sprchách. Konečně máme velmi dobré zázemí pro svoji sportovní činnost.

Mistrovství ČR – Praha Podolí 12. 2. 2000

Závody s mezinárodní účastí – Polsko, Rakousko, Slovensko, ČR
dua – celkem 8 párů
6. Iveta Novotná, Petra Palečková
7. Pavla Šustová, Lucie Dočekalová
Týmy – celkem 4 týmy
3. místo SK Neptun

Belgie – Searing 27. února 2000

Starší žákyně – Veronika Vidlařová, Lucie Hájková, Lenka Nykodýmová, Lucie Mužíková, Veronika Lišková, Lucie Kubíková, Adéla Kalmünzerová, Markéta Králová, Jitka Kocábková, Lucie Zoulová
Řidiči – pan Vidlař, pan Kalmünzer
Trenérky – Helena Kocábková, Jana Vidlařová

Memoriál Hany Cinkové – Praha Hloubětín 18. 3. 2000

Mladší žákyně: povinné figury (77. závodnic)
2. Adéla Bímová 22. Valerie Mlynářová 42. Lenka Borovanová
5. Jana Applová 27. Lucie Mrhálková 50. Lucie Applová
6. Jolana Kabylová 28. Klára Lochmanová 53. Denisa Tomanová
11. Alena Ryšavá 29. Kristýna Horáková 57. Anna Gordějeva
14. Nikola Hanyšová 35. Aneta Horáková 60. Šárka Zápotocká
16. Martina Motyková 37. Kačka Kudějová 66. Klára Opatrná
18. Lenka Ptáková 41. Monika Nováčková 70. Bára Jedličková

Týmy (celkem 6 týmů)

2. místo – Neptun A – Motyková, Mlynářová, Hanyšová, A. Horáková, Bímová, Ryšavá, Kabylová, Mrhálková
4. místo – Neptun B – K. Horáková, Ptáková, Borovanová, Tomanová, Kudějová, Zápotocká, L. Applová, Jedličková

Starší žákyně: povinné figury (50. závodnic)
3. Anna Schmidtmajerová 13. Markéta Králová 26. Lenka Nykodýmová
4. Míša Matlasová 16. Dáda Tintěrová 29. Lenka Novotná
5. Lucie Hájková 21. Veronika Vidlařová 30. Adéla Kalmünzerová
7. Kristýna Hrnčířová 23. Bára Kaufmanová 33. Lucie Zoulová
12. Lucie Mužíková 24. Veronika Lišková 47. Jitka Kocábková

sólo (celkem 11) – 1.místo Anna Schmidtmajerová, 3. Míša Matlasová

duo (celkem 7) – 1.místo Tintěrová, Hrnčířová; 4. Hájová, Vidlařová

týmy (celkem 3) – 1.místo místo Neptun

Velikonoce – Fourt Cities – Francie Nancy 20. – 24. 4. 2000

Řidič: Ota Bartoš
Trenérky: Kateřina Vostárková, Jana Vidlařová, Dana Součková
Závodnice: Iveta Novotná, Míša Tůmová, Petra Palečková, Pavla Šustová, Lucie Dočekalová, Iva Štěpánková, Iva Rozinková, Iva Kábrtová, Anna Schnidtmajerová.

Povinné figury – celkem 36 závodnic
7.Míša Tůmová 13. Iveta Novotná
8. Petra Palečková 15. Iva Rozinková
9. Lucie Dočekalová 17. Iva Kábrtová
12. Pavla Šustová 24. Anna Schmidtmajerová
  28. Iva Štěpánková

sólo juniorky
5. Anna Schnidtmajerová
7. místo Iva Štěpánková
duo juniorky – 3. místo Dočekalová, Šustová
sólo seniorky – 3. místo Iveta Novotná
duo seniorky – 2. místo Tůmová, Palečková
tým – 3. místo Neptun